آراد سایت‌ / پروفایل / عسل طلایی شهرکرد

معرفی عسل طلایی شهرکرد


عسل طلایی شهرکرد

عسل معجونی است که از میلیونها گل ساخته می شود.

شماره پروانه زنبورداری عسل طلایی شهرکرد:

۱۳۹۷۹۲۶

شماره ثبت برند عسل طلایی شهرکرد:

۳۰۸۷۳۸

در واقع دانشمندان عقیده دارند که عمر زنبور عسل از عمر انسان بیشتر است

زیرا قدیمی‌ترین فسیل انسان (بشر اولیه) ۶میلیون سال قدمت دارد،کهن ترین فسیل زنبور عسل ۴۰ میلیون سال و اینکه قدیمی‌ترین اثر نقاشی درباره زنبور عسل با قدمت ۱۲هزار سال پیش در یکی از غارهای اسپانیا وجود دارد که مردی را در حال برداشت عسل از یک کندو نشان می‌دهد. همه اینها یعنی اینکه «عسل» از اول عمر بشر در سفره غذایی او حضور داشته است.

در طول قرون گذشته هر چه علم پیشرفت کرده و تحقیقات بیشتری درباره عسل و زنبورعسل انجام شده، انسان بیشتر مبهوت قدرت خداوند شده و خاصیت‌های بیشتری از این ماده غذایی را شناخته است و پی به خواص آن برده است.

اینک در ایران بیش از ۴۰ هزار پروانه رسمی پرورش زنبور عسل صادر گشته و مسلما تعداد زیادی از زنبورداران هم به صورت غیررسمی به تولید عسل می‌پردازند و معجونی از میلیون‌ها گل یکی از عجیب‌ترین خلقت‌های خداوند، خلقت زنبور عسل است. می‌دانید! زنبورها اصلا خواب ندارند!در واقع آنها برای پرکردن کیسه مخصوص بدنشان از شهد، روی میلیون‌ها گل می‌نشینند و شهدشان را می‌مکند.

عسل طلايي

عسل ماده غذایی بسیار غنی و انرژی بخش است که حدود ۸۰ درصد از قندهای ساده یا مونوساکارید ها ساخته شده است و هر ۱۰۰ گرم آن ۳۲۰ کالری ایجاد می کند. عسل یک واژه عربی است که به فارسی آن را انگبین می گویند و آن عبارت است از ماده شیرینی که توسط زنبوران عسل از شهد گلهای گیاهان جمع آوری شده و پس از تغییرات لازم در سلول های مومی شان های کندو ذخیره می گردد. شهد گل حاوی آب و قند است که نسبت این دو ماده بستگی به نوع گیاه و عوامل محیطی مثل دمای هوا، رطوبت و نوع خاک و …. دارد.

در بافت های گیاهی تجمع قند وجود دارد، در برخی شرایط مناسب، بخصوص در جریان رشد گیاه، آب از طریق ریشه بالا آمده و به سوی قسمتهای انتهای گیاه (مانند اندام گل ها) میرود، در این هنگام در مسیر خود این قند را حل می کند، بدین ترتیب غدد گیاه وارد عمل می شوند و شیره را ترشح می نمایند.

این ماده غذایی بسیار غنی و انرژی بخشی است که حدود ۸۰ درصد از قندهای ساده یا مونوساکاریدها ساخته شده و هر ۱۰۰ گرم آن ۳۲۰ کالری ایجاد می کند این مونوساکاریدها به سرعت جذب خون می شوند و اثر انرژی بخشی خود را آشکار می کنند. گفتنی است، علاوه بر اثر کالری زایی، دارای ویتامین های متعددی از قبیل تیامین، ریبوفلاوین، اسید نیکوتینک، اسید اسکوربیک، پیریدوکسین و ویتامین کا است.

خواص فیزیکی آن، اثر ضد باکتریایی دارد و از زمان های قدیم انسان ها از خاصیت ضد میکروبی انگبین سود جسته و آن را در درمان ناراحتی های پوستی از قبیل زخم ها و سوختگی ها به کار برده اند و یکی از بهترین پانسمان ها محسوب می شود.

همچنین، آن را در درمان بیماری های دستگاه تنفسی و عفونت های ناحیه حلق به کار می برند و خاصیت ضد باکتریایی آن موجب اثر بخشی انگبین می شود و خاصیت ضد التهابی آن نیز مشاهده شده که به هیگروسکوپیک بودن آن نسبت داده شده است .

عسل حاوی آنتی اکسیدان است، از این رو مصرف آن برای سلامت قلب و عروق مفید است. عسل به سلامت پوست کمک می کند و ضد پیری است.

عسل طلايي شهرکرد

شعبه ۱: شهرکرد – خيابان کاشانی شرقی – نبش کوچه ۱۹ – عسل طلايي شهرکرد

شعبه ۲: شهركرد – خيابان كاشاني شرقي – روبروي بانك كشاورزي – عسل طلايي

شماره های تماس عسل طلایی شهرکرد:

۰۹۱۳۳۸۱۱۱۲۳

۰۹۱۳۳۸۱۱۴۰۹

گالری تصاویر عسل طلایی شهرکرد

دریافت اطلاعات عسل طلایی شهرکرد با اسکن کد QR

با مــا در شــبـکه های مـجـازی همراه باشـید


آمار بازدید و محبوبیت عسل طلایی شهرکرد
1264 بازدید از این صفحه

اطلاعات تماس با عسل طلایی شهرکرد

09133811123 09133811123 09133811409 دسته : دسته مواد غذایی
ساعت کاری عسل طلایی شهرکرد

شـــــــــنبه :       8 صبح  الی   22 شب

یک شـــنبه :       9 صبح  الی   22 شب

دو شــــنبه :       8 صبح  الی   22 شب

سه شـنـبه  :      8 صبح  الی   22 شب

چهار شـنبه :        8 صبح  الی   22 شب

پنج شــنبه :        8 صبح  الی   22 شب

جمـــعــــه  :      8 صبح  الی   22 شب

تبلیغات